Home Rady a návody Jak dekorovat domácí ručně dělané svíčky? Přinášíme pár tipů

Jak dekorovat domácí ručně dělané svíčky? Přinášíme pár tipů

0
Jak dekorovat domácí ručně dělané svíčky? Přinášíme pár tipů

Přemýšlíte o tom, že byste si rádi doma vyrobili svíčku, která se bude líbit nejen vám, ale třeba udělá radost i někomu vám blízkému? Vůbec se toho nebojte. Ruční výroba svíček je poměrně jednoduchá a poradí si s ní téměř kdokoliv. Stačí trochu šikovnosti a chuti učit se nové věci. Jak ale ručně dělané svíčky dekorovat, aby vypadaly originálně a zároveň vkusně? Přinášíme pár tipů.

Gelová svíčka je efektivní

Výhodou gelových svíček je především fakt, že se dají snadno dekorovat a výsledek je vždy dokonalý. Do gelových svíček můžete použít například mušle či kamínky z letní dovolené u moře anebo drobné sušené kvítky z rozkvetlé louky. Hodí se však i sušené kousky ovoce, například citronů či pomerančů, které především v zimě krásně provoní celý byt a zpříjemní v něm atmosféru. Na gelovou svíčku budete kromě nádob, čirého gelu a knotu potřebovat také barvivo, případně esenciální vonný olej. Ještě předtím, než se pustíte do rozehřívání gelu, připravte si skleničku s knotem a všemi dekoracemi. Poté rozehřejte gel, přidejte do něj barvu i vůni a vše nalijte do skleničky. Jestliže chcete při lití gelu zabránit tvorbě bublinek, předehřejte v troubě skleničku na vyšší teplotu.

Několik vrstev svíčky

Pro výrobu opravdu neobvyklé svíčky si můžete vyhrát s několika barvami a postupně je vrstvit na sebe. Pokud nechcete, aby se jednotlivé vrstvy prolínaly, vždy mezi jejich nalitím do sklenice počkejte, až předchozí vrstva dokonale utuhne. Výroba takové vrstvené svíčky pak ve finále může trvat i několik dní. Výsledek ale vždy stojí za to. Pokud ji chcete použít například na štědrovečerní stůl anebo ji rovnou zabalíte někomu jako dárek pod stromeček, vsaďte na vhodnou vůni, kterou doplníte její vzhled. Ideální je například skořice, vanilka, hřebíček, bergamot a další ryze zimní vůně.

Malba na svíčky

Domácí svíčky můžete dekorovat také dodatečnou malbou. Pokud svoji válcovou svíčku vyklopíte ze sklenice, její plocha je prostor pro vaše nápady. Podobným způsobem jsou dekorovány i ručně dělané svíčky z Afriky. Podobné svíčky si můžete vyrobit i vy doma. Jako dekor můžete použít například obrázek lapače snů anebo ryze africké motivy. Jak budou svíčky vypadat, záleží jen na vaší šikovnosti.