Home Pro Maminky <strong>JAK PEČOVAT O ŠKOLNÍ BATOHY</strong>

JAK PEČOVAT O ŠKOLNÍ BATOHY

0
<strong>JAK PEČOVAT O ŠKOLNÍ BATOHY</strong>

Denně je školní batoh zatížen množstvím sešitů a pomůcek. Ne každý se k batohu chová úplně vzorně. Občas se v batohu objeví zapomenutá svačina, drobky a další věci, které děti nutně potřebují.

Školní batohy pravidelně kontrolujte. Samozřejmě pokud je vaše dítě samostatná jednotka, tolik kontroly jako u školní batohy pro 1. stupeň, není potřeba. Ta hlavní kontrola by měla přijít na konci obou pololetí, kdy batoh vyprázdníte.

Je důležité zvážit, zda je potřeba koupit nový batoh, protože s každým rokem nárok škol na objem pomůcek roste.

Již více než 27 let je na trhu česká firma STIL, která vás ohromí kvalitou. Kvalita je ověřena lékaři a odborníky, aby vaše dítě nemělo problémy s páteří. Česká firma nabízí široký sortiment školní aktovky pro prvňáčky, penálů, výtvarných kufříků, vaků. Zalíbení se zde mohou najít také starší děti, které potřebují školní batohy pro 2. stupeň.

Jak o batoh správně pečovat?

Výrobci nedoporučují batoh vyprat. Dojde k poškození zátěru proti dešti, kterým je každý batoh opatřen. To sice lze nahradit tím, že jej po usušení nastříkáte impregnačním sprejem, ale ochrana před deštěm nebude 100%.

Dnešní batohy jsou natolik propracované, že by mohlo působením pracího prostředku dojít k poškození zádového systému nebo případnému poničení látky.

Pokud chcete batoh vyčistit od skvrn, použijte vlažnou vodu a skvrny čistěte namočeným hadříkem či houbičkou. Můžete si také vzít čistič na skvrny.

Pokud jste v batohu našli nějaký zapáchající poklad, je třeba batoh vyčistit.

Když čištění nezabere, můžete vyzkoušet staré babské rady a použít ocet nebo jedlou sodu. Místo oprašte jedlou sodou a nechte působit.

Pokud ani to nezabere, pak zbývá stará dobrá voda s octem. Samozřejmě můžete zkusit použít i speciální odstraňovače pachů na textil, doporučujeme je ale nejprve vyzkoušet nastříkat na část látky, aby náhodou nezpůsobovali skrvny.

Po usušení batohu a jeho naimpregnování je načase ho dát do skříně a vytáhnout ho na nový znamenitý školní rok.


Do školy můžete nosit i decentní sportovní batoh.