Home Rady a návody Funkční a praktické prvky, které usnadní používání dětských zábran

Funkční a praktické prvky, které usnadní používání dětských zábran

0
Funkční a praktické prvky, které usnadní používání dětských zábran

Dětské zábrany jsou stvořené pro bezpečnost vašich dětí. Mají jim zamezit ve vstupu do nebezpečných prostor, kde by se mohly zranit anebo jim hrozí nějaké jiné nebezpečí třeba od zvířete. Dětské zábrany jsou obvykle součástí interiéru, a proto je kladen důraz i na jejich vzhled a estetiku. Podobně jako při řešení otázky jak vybrat dětský kočárek, je nutné i při výběru dětské zábrany myslet především na bezpečnost vašich dětí.

Dětská bezpečnost na prvním místě

Pokud jde o bezpečnost dětí, není opatrnosti nazbyt. Proto jsou dětské bezpečnostní zábrany nezbytnou součástí vybavení každé domácnosti s malými dětmi. Jak ale poznat, které zábrany jsou pro vás vhodné, když je na trhu tolik různých velikostí a typů? Dětské zábrany by neměly mít ostré rohy ani by jejich nátěr neměl obsahovat toxické prvky. Počítat totiž musíte s tím, že děti se okolo nich budou ochomýtat, případně jimi některé mohou i lomcovat. V každém případě s nimi přijdou do styku. Proto platí, že kvalitní dětské zábrany by samy o sobě neměly být zdrojem úrazu.

Praktické vychytávky usnadňující použití dětských zábran

Je těžké vybrat dětskou zábranu, která přesně sedne do otvoru pro ni určeného. Vybrat si však můžete modulární dětské zábrany, jejichž šířku lze snadno upravit a přizpůsobit dveřnímu otvoru. Ať už potřebujete širokou zábranu k zablokování schodiště, nebo úzkou k vytvoření bezpečného prostoru v kuchyni, modulární zábrany vám poskytnou flexibilitu při vytváření bezpečného prostoru pro vaše děti.

Bezpečnostní dětská pojistka

Některé dětské pojistky jsou tak sofistikované, že dají práci je otevřít i dospělým. Dětská pojistka je zařízení, které má zabránit dětem v otevírání dveří, dětských zábran a skříní. Skládá se ze dvou částí: základny, která se montuje na dveře nebo skříňku, a páčky, která je k základně připevněna. Pro otevření dveří nebo skříňky je třeba páčku zatlačit dolů, čímž se uvolní západka. Dětský bezpečnostní zámek lze instalovat na nové i stávající dveře, dětské zábrany a skříně. Jeho instalace je snadná a nevyžaduje žádné speciální nástroje ani kování. Dětský bezpečnostní zámek je nezbytným nástrojem pro rodiče, kteří chtějí zajistit bezpečnost svých dětí.


Hledáte více informací k produktu, který plánujete objednat? Mrkněte na podrobnosti-zbozi.cz.