Home Rady a návody Čekáte potomka? Nezapomeňte na rychlozavinovačku

Čekáte potomka? Nezapomeňte na rychlozavinovačku

0
Čekáte potomka? Nezapomeňte na rychlozavinovačku

Plánujete založení rodiny? Až se vám narodí miminko, vaším neocenitelným pomocníkem se stane zavinovačka. V čem tkví výhody tzv. rychlozavinovačky?

více v článku...

Proč je rychlozavinovačka pro novorozence důležitá?

Zavinovačky jsou tradiční součástí výbavičky, kterou maminky pořizují pro své novorozené děti. Klasické šněrovací zavinovačky si bude pamatovat zejména generace současných prarodičů.

V moderní podobě však tento prvek zažívá doslova renesanci. Vstup na svět je pro novorozené miminko velmi náročný. Potřebuje především pocit jistoty a bezpečí. V prvních týdnech života dítě ještě příliš neocení možnost volného pohybu a svobody.

Miminko bývá proto často neklidné a rodiče netuší, jak mu účinně pomoci. Právě zavinovačka může být pomůckou, která vám umožní zvládnout první týdny s novým členem rodiny v klidu. K používání zavinovaček se kloní i současní dětští lékaři. Podle nich pomáhá simulovat prostředí, na které bylo dítě zvyklé během 9 měsíců svého vývoje. Jde především o teplo a těsný prostor.

Kromě klasických zavinovaček jsou na trhu také moderní dětské rychlozavinovačky, které vám výrazně usnadní používání.

Jak funguje rychlozavinovačka pro miminko

Rychlozavinovačka na rozdíl od klasické zavinovačky umožňuje rychlé zavinutí ve třech pohybech. Nejčastěji se prodává v rozměru 75 x 75 cm. Vybírat si můžete z velmi pestré škály barev a roztomilých vzorů.

Rychlozavinovačky bývají vybaveny suchým zipem, neuvazují se jako klasické verze a miminko v nich tedy nebude dokonale znehybněné.

Rychlozavinovačku využijete pro ukládání dítěte ke spánku v kočárku či v postýlce, ale také na cestách. Například u lékaře vám poslouží jako podložka. 

Rychlozavinovačky na míru vám i vašim dětem

Dětské rychlozavinovačky je možné ušít také na míru. Zakázkové krejčovství s příznačným názvem Na postýlku nabízí šití rychlozavinovaček, klasických zavinovaček a dalších nezbytných prvků pro výbavu vašeho miminka, jako jsou mantinely do postýlky.

Všechny zavinovačky jsou vyrobeny z kvalitní české bavlny nebo minky a jsou vyplněny dutým vláknem. Výplň je prošitá, čímž se brání nežádoucímu pohybu dětí uvnitř zavinovačky.

Zavinovačky jsou nejen funkční, ale díky svému preciznímu provedení a modernímu designu se stanou pýchou každého dětského pokojíčku i kočárku. Vedle klasických modelů s dětskými motivy mají stále svoje místo zavinovačky krajkové a luxusní z materiálů, jako je například satén. Vašemu miminku se v nich bude spát doslova jako v bavlnce.

Se zvláštní péčí je pak potřeba k výběru materiálu přistupovat tehdy, pokud trpí vaše novorozené miminko alergií. Materiál musí být prodyšný či hřejivý, ale v každém případě nedráždivý pro pokožku.


Pro děti je potřeba koupit dětskou postýlku, kočárek, oblečení, zavinovačky a mnohé další, se vším poradí mimikov.cz