Home Pro Maminky 4 tipy pro pracující maminky malých dětí od portálu Personalistka.cz

4 tipy pro pracující maminky malých dětí od portálu Personalistka.cz

0
4 tipy pro pracující maminky malých dětí od portálu Personalistka.cz

Až už jste se rozhodla zkrátit si rodičovskou dovolenou a začít pracovat, podnikáte na mateřské anebo jdete do práce po standardních třech (nebo více) letech s dítětem, vždy je to obtížná změna.

Pracovní portál Personalistka.cz má tisíce nabídek inzerce práce a brigád na jednom místě.

A dokud vaše děti nejsou alespoň trochu samostatnější, chtě nechtě se jim musíte přizpůsobit a rodinný a pracovní života vyvažovat, jak jen to jde. Je to vyčerpávající a někdy i organizačně složité, proto přinášíme následující tipy:

  1. Naložte si jen tolik, kolik reálně zvládnete

Obvykle od sebe předem očekáváme mnohem více, než je pak v našich silách zvládnout. Proto se zkuste realisticky podívat na to, jak dlouhou pracovní dobu jste schopna mít a kolik práce si můžete vzít na starost. A pak to množství a čas ještě pro jistotu trochu snižte.

  1. Vyhněte se multitaskingu

Když se věnujete rodině, věnujte se jí naplno. Když pracujete, pokuste se neřešit nic jiného a tím pádem být co nejefektivnější. Někdy to nejde jinak, než tyto dvě sféry trošku míchat, ale maximálně se snažte to nedělat. V opačném případě bude trpět i vaše rodina i vaše pracovní výsledky.

  1. Využívejte pomoc a ulehčujte si

Někdy můžeme mít ze sebe lepší pocit, pokud vše zvládneme sami bez vnější pomoci a různých ulehčení. O vyspělé osobnosti však mnohem více vypovídá, když jste schopni si přiznat, že jste na hranici svých sil a pomoc s vděkem přijmout. Neodmítejte nabídky práce hlídání, občas dětem pusťte pohádku anebo si i zaplaťte chůvu, pokud to jinak nejde.

  1. Mějte srovnané priority

Zkuste si promyslet, jak a proč chcete věci dělat a podle toho postupujte. Někdo se více chce soustředit na práci a aktivity s dětmi delegovat na partnera či kroužky. Na někdo naopak chodí do práce jen proto, aby přispěl do rodinného rozpočtu a volný čas vyhradí pro svou rodinu. Je důležité, aby vaše priority a váš režim byly v maximálním souladu.