Home Pro Maminky Jak se připravit na miminko?

Jak se připravit na miminko?

0
Jak se připravit na miminko?

Brzy se vám narodí miminko? Pak už jistě pomalu nakupujete oblečení, jednorázové plenky, dětskou kosmetiku, hledáte, která autosedačka je nejkvalitnější a který kočárek je pro vaše miminko ten nejdokonalejší?

Před příchodem miminka budete muset v domácnosti udělat nějaké změny, pokud ještě nemáte zařízený dětský pokojíček, až tolik to nevadí. Miminko bude především potřebovat dětskou postýlku, místo, kde mu přebalíte jednorázové plenky a vaničku na koupání. Pokojíček můžete načančat a vybavit až mnohem později.

Na přebalování si pořiďte přebalovací komodu, kterou budete moci časem využít i na oblečení a hračky. Nyní se vám bude hodit na vlhčené ubrousky, látkové plenky, náhradní přebalovací podložky, dětskou kosmetiku a další věci – jako jsou například dudlíky, teploměry, nůžtičky na nehty a hřebínek.

Přebalovací podložky jsou opravdu velkým pomocníkem. Miminka se často při přebalování znovu počůrají a vy pouze vyměníte podložku a nebudete muset desinfikovat a čistit celé přebalovací místo.

Než se vám miminko narodí, také si nezapomeňte obejít pediatry v okolí a jednoho si vyberte a zaregistrujte se u něj. Sepište si plán porodu a sbalte si tašku do porodnice.

Nezapomeňte vyprat látkové plenky a oblečení a vše pečlivě složte do skříně, abyste po porodu nemusela prát a žehlit.

Chybu neuděláte, ani když se zkontaktujete s laktační poradkyní a navštívíte předporodní kurz v porodnici, ve které se chystáte přivést miminko na svět.

Nejtěžší a nejpříjemnější povinností pro oba rodiče je však výběr jména. S tím vám může pomoci kniha. Nezapomeňte na to, že budete muset vybrat jméno pro děvče i pro chlapce, i když víte, co čekáte. V některých porodnicích vyžadují vepsání obou jmen do dotazníku.